streda 5. februára 2014

Blexbolex: Roční období

Blexbolex sa stratil medzi stránkami tejto vymyslenej knižky už veľmi dávno. Na to, aby urobil svoje Roční období, potreboval jednu jeseň, jednu zimu, jednu jar, dve letá, niekoľko búrok a veľa slnka.
Zdroj: Baobab

Vydavateľstvo Baobab vydalo koncom roka 2013 nádhernú ilustrovanú knihu Roční období, ktorá dokazuje, že slov v jednej knihe nemusí byť zase až tak veľa, ak sú nahradené emóciami, farbami, tvarmi a náladami. Minimalistická obrázková kniha francúzskeho ilustrátora Roční období prináša citlivý pohľad na to, že čas plynie, ročné obdobia sa striedajú a ľudia aj príroda sa im prispôsobujú. Poukazuje na príjemné, ale aj nepríjemné detaily sveta okolo nás. Jedno výstižné, často abstraktné slovo na stránku, vzťahujúce sa k ročným obdobiam a ich premenám, ponúka o to viac priestoru na rozhovory nad jednotlivými pojmami. Poteší všetkých hĺbavých čitateľov, a to ani nemusia vedieť čítať.


#pohoda #opojnosť #úpal #námraza #pučenie #hmla #smútok #grilovanie #piknik #svetlušky #prianie #noc #pavučina #šťastie #láska #rozprávka #komár #sneh #púpava #lúka #melón #atď

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára